Контакти
ПН - НД: з 09:00 до 20:00

Чи можна кішкам їсти рибу?

Категорії

Рекомендации по кормлению кошек сырой рыбой

Багато хто вважає, що риба - це один із найулюбленіших і найпотрібніших продуктів у раціоні котів.

Однак існує дуже багато думок "за" і "проти" вживання сирої або відвареної риби в раціоні тварини.

Основні переваги вживання риби:

У рибі міститься корисна амінокислота як таурин, що відповідає за здоров'я нервової та серцево-судинної системи. Особливо багата на таурин тріска.
Риба - це відмінне джерело омега-3 і омега-6 жирних кислот, які благотворно впливають на серцево-судинну систему, стан шкіри та шерсті. Зокрема, жирні кислоти покращують стан репродуктивної функції. Тому особливо важливим він є для кошенят, вагітних кішок, що годують. Прекрасним джерелом можуть стати жирні сорти морської та океанічної риби (оселедець, форель, скумбрія, лосось, тунець).

Але існує дуже багато "проти" вживання сирої риби. А саме:

У сирій рибі є фермент тіаміназа - це "руйнівник" тіаміну (Вітамін В1). Особливо висока концентрація тіамінази спостерігається в голові та у внутрішніх органах риб. Гіповітаміноз Вітаміну В1 насамперед проявляється в порушенні роботи нервової системи. Слід зазначити, що в організмі тварини тіамін самостійно не синтезується, тому повинен потрапляти з їжею. Нейтралізація шкідливого ферменту тіаміназа відбувається шляхом термічної обробки.

Ще однією причиною для виключення цього продукту - є високий вміст магнію та фосфору. Який, своєю чергою, збільшує ризик розвитку ниркової недостатності та проблеми з сечовивідною системою у тварини.

Глисти. Озерну і річкову свіжу рибу варто зовсім виключити з раціону, оскільки вона містить багато паразитів. Або давати виключно після термічної обробки.

Кістки - Рибні кістки одна з можливих причин травмування гортані, стравоходу, шлунка.

Морепродукти це багате джерело йоду, проте надлишок його може спровокувати проблеми гіпертиреозу (підвищенням функції щитоподібної залози).

Специфічний запах із пащі. З максимальною точністю можна визначити тварину, яка регулярно вживає свіжу рибу - за запахом. Особливо можна точно визначити любителя минтая.

Що ж рибу не можна зовсім?

Можна! Але вона не повинна бути основою раціону тварини. Дотримуйтеся таких рекомендацій:

  • Риба повинна пройти термічну обробку. При впливі температури будуть "нейтралізовані" глисти, а також фермент тіаміназа.
  • Відокремлюйте кістки від риби.
  • Пригощайте вихованця рибою не частіше 1-2 разів на тиждень.

Також можна вибрати сухий корм або консерви для кішок, приготованих на основі риби. У готовому кормі дотримані всі етапи переробки та враховані потреби у вітамінах і мінералах. Побалуйте свого кота рибкою!

( 4 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Залишити відгук
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
Рекомендовані товари
Дамбо збирає, доставляє
і робить це швидко.
Дамбо збирає, доставляє
і робить це швидко.
Зручна оплата замовлення в один клік на сайті.
Самовивіз з магазину.
Безкоштовна доставка Новою Поштою на відділення та курʼєром.