Контакти
ПН - НД: з 09:00 до 20:00

Навіщо підстригати кігті собакам?

Категорії

Стрижка когтей собак

Як і в людей нігті, так і в собак кігті ростуть протягом усього життя. Під час прогулянок на твердих поверхнях, як правило, кігтики самі сточуються і не вимагають додаткових маніпуляцій.

Однак собачки, більшу частину часу гуляють по землі, а деякі міні породи зовсім на руках у своїх господарів. Кігтики не сточуються природним шляхом, стають занадто довгими і підстригання кігтів обов'язкове в цих випадках.

Навіщо підстригати кігті собакам?

Занадто довгі кігті сприяють неправильному формуванню лапи, вони можуть обламуватися, завдаючи хворобливих відчуттів тваринам і кровотечі. Деякі породи собак народжуються з 5 пальцями і кігтиками. Рудиментарний кіготь на 5-му пальці зовсім не стикається із землею і не сточується. Занадто довгий кіготь, з часом, може закруглитися "в баранячий ріг", а в результаті проколоти подушечку і спровокувати кульгавість.

Найточнішою ознакою того, що настав час підстригати кігті, це явний звук "цокання" під час ходьби (ніби в будинку живе конячка, а не собака).

На сьогоднішній день існує маса пристосувань для підрізання кігтів собак. Найпоширенішим є кігтеріз (гільйотина) або тример.

Кігтеріз для собак буває двох типів: із серповидним лезом і у вигляді гільйотини. Залежно від розміру тварини, потрібно підібрати необхідний інструмент. У підборі слід враховувати розмір і товщину кігтів.

Підстригти кігті можуть у грумінг-салоні, але ця процедура легка і цілком може проводитися в домашніх умовах. Якщо Ви вирішили заощадити кошти на регулярні відвідування салону, важливо знати легкі базові рекомендації зі стрижки кігтів:

  • Необхідно підібрати якісний інструмент для підрізання.
  • Щоб підрізання кігтів собак не перетворилося на стресову ситуацію для Вас і Вашого улюбленця, робити потрібно все спокійно і без "нагнітання".
  • Міцно, але ніжно тримайте (зафіксуйте) лапу тварини. Візьміть її в руки, слід трохи натиснути на подушечку лапи, щоб кігті подовжилися.
  • Усередині кігтів собак розташована кровоносна судина. На світлих кігтях добре видно межу (вона має рожевий колір), кігті слід зістригати до межі кровоносної судини під кутом 45°. Якщо у собаки темні кігті, підстригати їх краще невеликими шарами.

Правильное угол обрезания когтей у собак

З природним зростанням кігтя, розмір кровоносної судини також збільшується. За умови регулярного підстригання кігтів, кровоносна судина поступово буде йти вглиб кігтя (і з часом вона стане коротшою).

Подстригание когтей собак в домашних условиях

Загальні рекомендації:

  • Якщо Ви випадково зачепите кровоносну судину, рекомендується використовувати кровоспинний порошок.
  • Робіть перерви! Якщо Ваш вихованець спокійно переносить обрізання кігтів, обробляйте всі лапи за раз. Ну а якщо, процедура змушує його сильно нервувати, обробляйте поступово, роблячи невеликі перерви.
  • Рекомендується підстригати кігті регулярно (по можливості, щотижня) і невеликими зрізами.
  • Для комплексного догляду за лапами тварини існує багато корисних засобів, про які ми розповімо в наступній статті.

 

( 5 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Залишити відгук
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
Рекомендовані товари
Дамбо збирає, доставляє
і робить це швидко.
Дамбо збирає, доставляє
і робить це швидко.
Зручна оплата замовлення в один клік на сайті.
Самовивіз з магазину.
Безкоштовна доставка Новою Поштою на відділення та курʼєром.