Контакти
ПН - НД: з 09:00 до 20:00

Корм для цуценяти: Як вибрати?

Категорії

"Кращий корм для собак, а особливо для цуценят" - цей процес вибору може збити з пантелику не тільки новачка, а й досвідченого собаківника, адже асортимент харчування для собак настільки великий і різноманітний. Що ж вибрати: сухий корм для цуценят, натуральне харчування або вологий корм....Давайте розберемося в цьому питанні.

Вибираючи сухий корм для цуценят, рекомендуємо не покладатися сліпо на рекламу, а навчиться правильно читати склад корму. Є кілька основоположних принципів, які застосовуються незалежно від того, чи будете ви готувати домашню їжу, годувати сухим кормом або консервами.

Основні потреби цуценят?

Цуценятам, які досягли 2-х місячного віку, потрібно приблизно вдвічі більше калорій на день, ніж дорослим собакам тих самих порід.  Раціон цуценят вимагає більше білка, жиру, кальцію і фосфору. Дуже важливим є правильне поєднання поживних речовин, тому що дефіцит або надлишок останніх призводить до проблем у рості та розвитку тварини. Комерційні сухі корми спрощують процес, адже спеціально підібрані рецептури створюють з огляду на потреби організму, що росте, на кожному етапі.

Рейтинг сухих кормів для собак

Стандарти виробництва поділяють корми для собак на такі класи (ґрунтуючись на якості інгредієнтів, що входять до нього):

Економ - під час виробництва корму економ-класу частіше використовують продукти низької якості, переважно це відходи харчової промисловості, субпродукти, соя. Частіше в складі переважає білок рослинного походження.  Використовуючи дешеві корми економ класу, рекомендується додатково вводити в раціон вітамінно-мінеральні комплекси для правильного розвитку організму тварини.

Преміум - під час виробництва кормів преміум класу вживають продукти більш високої якості. Також збільшується вміст м'ясної складової.

Супер-преміум - повнораціонні збалансовані корми, що складається з м'яса, риби, птиці високої якості, яєць, злаків, мінерально-вітамінних добавок. Вони повністю задовольняють потребу організму, що росте, і є відмінним вибором у харчуванні.

Холістік - збалансовані натуральні сухі корми для тварин. Під час виробництва корму холістик класу використовуються інгредієнти, придатні в їжу для людини.  Холістик корми для собак вирізняються найвищою якістю і корисністю для організму. Під час виробництва використовують пробіотики, що покращують роботу травної системи. Такий раціон сприятливо впливає на загальний стан собаки.

Чи можна годувати цуценя йорка й алабая одним кормом?

Корм для цуценят можна умовно поділити на кілька видів:

Цуценята міні порід (передбачувана вага дорослого собаки до 10 кг)
Цуценята середніх порід (передбачувана вага дорослого собаки від 10 до 25 кг)
Цуценята великих порід (передбачувана вага дорослого собаки від 25 кг)

Собаки дрібних порід досить швидко досягають біологічно "дорослого" віку. Приблизно до 8-ми місяців цуценята стають дорослими. Маса тіла після народження збільшується приблизно в 20 разів. За такого стрімкого зростання потреба в енергії, білках, вітамінах і мінералах залишається дуже високою.  Раціон кормів для цуценят малих порід відрізняється високими енергетичними показниками, розміром гранул для маленьких ротів і посиленим комплексом на "слабкі" місця (запобігання захворюванням ротової порожнини, суглобів, а також внутрішніх органів).

Цуценята великих порід ростуть повільніше, і досягають свого "дорослого" віку приблизно до 1,5-2 років.  При цьому збільшення маси тіла, порівняно з новонародженим, відбувається приблизно в 70 разів. Цуценятам великих порід дуже важливо забезпечити "повільне зростання". Тобто, щоб розвиток і ріст кісток і суглобів не відставав від росту м'язової маси. Харчування для цуценят великих порід спрямоване на гармонійний ріст і розвиток тварини, враховуючи індивідуальні потреби.

Цуценята собак середніх порід має найменше специфічних особливостей. Активний спосіб життя основний фактор, що впливає на їхнє здоров'я. Великий відсоток собак середніх порід це мисливські, пастуші, службові собаки. Сухі корми для цуценят середніх порід спрямовані на гармонійний розвиток і підтримку імунітету.

Як часто потрібно годувати цуценя?

Після відлучення від грудного молока або замінника молока для цуценят, слід переводити тварину на сухий корм.  Корм для цуценят слід вводити в раціон поступово, ідеально з 3 по 7-8 тиждень життя. Краще це робити коли цуценя перебуває з матір'ю - для уникнення стресу для маленької тварини. 

Після відлучення рекомендується годувати цуценя 3-4 разів на добу і при цьому обов'язково слід дотримуватися дозування. Не слід нехтувати рекомендаціями виробника про норми годування, тому що це може призвести до переїдання і ожиріння. Особливо до цього схильні цуценята дрібних порід, у них насамперед формується жирова тканина, а у собак великих і гігантських порід у цей період формується скелет.  Тому норма годування дуже важливий показник. Краще трохи недогодувати тварину, ніж перегодувати (це більше стосується собак дрібних порід), а для великих порід забезпечити повноцінне і збалансоване потрапляння кальцію з фосфором в організм. Щойно тварина звикне до сухого корму, потрібно переходити на 2-х разове харчування.

( 4 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Залишити відгук
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
Рекомендовані товари
Дамбо збирає, доставляє
і робить це швидко.
Дамбо збирає, доставляє
і робить це швидко.
Зручна оплата замовлення в один клік на сайті.
Самовивіз з магазину.
Безкоштовна доставка Новою Поштою на відділення та курʼєром.