Контакти
ПН - НД: з 09:00 до 20:00

Як правильно видалити кліща у собаки

Категорії
Зміст
 1. Як убезпечити вихованця від укусів кліщів?
 2. Як виглядає кліщ у собаки?
 3. Як видалити кліща у собаки в домашніх умовах?
 4. Зняття кліща олією
 5. Витяг кліща шприцом
 6. Як правильно витягнути кліща у собаки?
 7. Як правильно витягнути кліща у собаки, якщо залишилася голова?
 8. Кліщ у вусі собаки
 9. Що робити після того, як витягли кліща у собаки?

З весни до пізньої осені є ймовірність, що під час прогулянки на собаку заберуться кліщі. Вони можуть переносити небезпечні для тварин захворювання. Ризик укусу значно знижується захисними засобами. Якщо кліщ у собаки виявлений, як видалити його правильно?

Як убезпечити вихованця від укусів кліщів?

Для зовнішнього захисту тварини можна вибрати в зоомагазині спеціальні краплі, спреї, шампуні та нашийник. Також там є таблетки від кліщів і бліх. Вони захищають улюбленця зсередини: паразити, коли впиваються, тут же гинуть.

Якщо собака перебував на природі тривалий час або гуляв у густій траві, його варто оглянути. Найчастіше шкідники виявляються на шиї, голові, животі, лапах і місцях між пальцями.

Як виглядає кліщ у собаки?

На домашніх улюбленців часто нападають іксодові кліщі. У них плоске тіло і 8 лапок, колір спинки коричневий. Коли ці павукоподібні голодні, їхній розмір лише кілька міліметрів. Якщо ж паразит напився крові, то збільшується від 1,5 см у діаметрі до 10 см завдовжки та округлюється.

Як видалити кліща у собаки в домашніх умовах?

Якщо тварина активна, її перед процедурою заспокоюють ласкою або підгодовують ласощами. Можливо, знадобиться помічник, щоб утримувати вихованця.

На руки надягають рукавички. Інфекція від павукоподібного може передатися людині, особливо якщо на шкірі є пошкодження.

Існують народні способи видалення шкідників, що впилися. Про їхню ефективність і безпеку є суперечливі думки.

Зняття кліща олією

На тіло павукоподібного капають рослинною олією або змащують вазеліном чи бензином. Вважається, що, якщо перекрити доступ повітря, він може вилізти і відвалитися сам через 20-30 хвилин. Ентомологи попереджають: коли на паразита потрапляє олія, він стає агресивним і швидко впорскує в тіло жертви вміст травної системи та отруту. Там можуть бути небезпечні віруси.

Витяг кліща шприцом

Це пристосування для ін'єкцій створює вакуум. Вважається, що таке середовище змушує шкідника покинути тіло тварини. Спочатку готують інструмент і дотримуються простої послідовності дій:

 • У шприца рівно відрізають місце, куди вставляється голка, щоб вийшла трубка з поршнем. Тоді рівна поверхня щільно прилягає до тіла.
 • Краї інструменту змащують кремом для кращої герметизації.
 • Шприц ставлять на уражену ділянку перпендикулярно і тягнуть поршень вгору.

Така процедура може нашкодити: вакуум повертає до місця укусу кров зі сполукою, яку впорскує в рану павукоподібне. Це може спричинити запалення. Також паразит може відірватися не повністю.

Як правильно витягнути кліща у собаки?

Перед процедурою все необхідне ставлять поруч: антисептик, вату, збільшувальне скло, стерильну голку, пінцет.

Важливо: краще використовувати спеціальне пристосування для видалення кліщів. Воно влаштоване так, щоб не розчавити паразита і не відірвати тіло від голови.

Щоб правильно витягнути шкідника, потрібно:

 • Користуватися збільшувальним склом. Так легше побачити, як правильно захопити тільце пінцетом впритул до шкіри собаки. Акуратне обертання проти годинникової стрілки вигвинчує хоботок з отвору. Коли стане помітним рух вгору, пінцет тягнуть впевненим рухом у вертикальному напрямку.
 • Знятого шкідника оглядають. Якщо відсутня голова, хоботок або інші частини, їх видаляють з отвору в шкірі продезінфікованою голкою.
 • Місце укусу обробляють антисептиком.

Важливо: користуватися голкою для видалення залишків павукоподібного можна тільки коли тварина спокійна. Інакше, є ризик подряпати місце ураження і занести інфекцію.

Як правильно витягнути кліща у собаки, якщо залишилася голова?

Коли кліщ у собаки витягнутий не повністю, видно чорну крапку в місці укусу. Якщо вона виступає над поверхнею шкіри, її захоплюють тонким пінцетом і викручують проти годинникової стрілки або повертають в обидва боки.

Важливо: не слід сильно стискати голову кліща, бо вона може розчавитися. Тоді видалити її буде складніше.

Якщо голова під шкірою, з нею чинять, як із скалкою: підчіплюють прожареною та обробленою антисептиком голкою. Після звільнення уражене місце дезінфікують.

Кліщ у вусі собаки

Якщо шкідник впився в зовнішній частині вуха, можна видалити його в домашніх умовах. Краще використовувати гачок для зняття паразитів, що впилися, дотримуючись інструкції до нього.

Що робити після того, як витягли кліща у собаки?

Уражене місце обробляють кілька разів на день антисептиком до загоєння ранки. Чотирилапому другу дають вітаміни для зміцнення імунітету і спостерігають за його станом здоров'я.

Останки шкідника можна віднести на перевірку в лабораторію місцевої Санітарної станції. Це покаже, чи заражений він небезпечними для тварин вірусами і бактеріями. Дізнатися, чи не з'явився у вихованця піроплазмоз або інша хвороба, можна за аналізом крові у ветеринарній клініці.

Не варто хвилюватися, виявивши кліща у собаки. Видалити його можна в домашніх умовах. А аналіз павукоподібного або крові собаки на інфекції позбавить від зайвих переживань.

( 6 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Залишити відгук
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
Рекомендовані товари
Дамбо збирає, доставляє
і робить це швидко.
Дамбо збирає, доставляє
і робить це швидко.
Зручна оплата замовлення в один клік на сайті.
Самовивіз з магазину.
Безкоштовна доставка Новою Поштою на відділення та курʼєром.