Контакти
ПН - НД: з 09:00 до 20:00

Як правильно давати собаці таблетку?

Категорії
Зміст
 1. Як правильно давати собаці таблетки?
 2. Покласти на кінчик язика.
 3. Таблеткодавач спеціалізований.
 4. Сховати в їжу.
 5. Як дати собаці рідкі ліки?
 6. Як згодувати собаці ліки?

Є собаки, які поїдають відмінно все що їм дає господар і корм, і ласощі і навіть ліки. Але в більшості випадків, щоб згодувати собаці таблетку, доведеться попрацювати. У цьому випадку не варто застосовувати силу, так як це може мати зворотний ефект. Від страху собака може і вкусити і, напевно, запам'ятає, що ліки це страшно і дуже неприємно.

Як правильно давати собаці таблетки?

Якщо при першому прийомі таблеток налякати і застосовувати сильний тиск на тварину (як наприклад, один "мертвою" хваткою тримає вихованця, а другий силою запихає таблетку в пащу) можна на все життя зафіксувати такий неприємний прийом.

Варто бути більш ніжнішим і хитрішим, намагайтесь зробити так, щоб собака не здогадалася, що саме вона з'їла. Ось основні 3 способи, як згодувати собаці таблетку.

Покласти на кінчик язика.

Правильним буде зробити ось так:

 1. Великим і вказівним пальцями злегка натиснути на щілину між зубами, щоб собака відкрила рот.
 2. Максимально швидко і акуратно покласти таблетку на основу язика.
 3. Підняти голову собаки і погладити горло, це викличе ковтальний рефлекс.
 4. Обов'язково похвалить собаку і можна чимось пригостити (якщо це не протипоказано з прийомом ліків відповідно до інструкції).

Начебто все просто, поки сам не спробуєш. Не переживайте, якщо з першого разу не вийде все ідеально.

Таблеткодавач спеціалізований.

Якщо побоюєтеся лізти в пащу собаки, можна використовувати спеціальний прилад (таблеткодавач) інтродьюсер. Інтродьюсер це шприц, яким можна давати таблетки тваринам безпечно. Купити інтродьюсер можна у ветеринарних аптеках.

Сховати в їжу.

Найпростіший і наефективніший спосіб дати собаці таблетку, якщо боїтеся лізти в пащу собаки. Також якщо Ваш вихованець поводиться агресивно, то такий метод буде безпечнішим для Вас.

Покладіть таблетку в звичайну їжу (корм, консерви). Іноді буває так,  що собака виїсть весь корм і залишиє таблетку недоторканою. Щоб так не сталося, постарайтеся якомога щільніше загорнути таблетку, щоб вихованець проковтнув її, навіть не помітивши. Для цього зручно використовувати твердий сир. Вони люблять його і проковтнуть з апетитом шматочок з "начинкою" навіть не помітивши нічого.

Якщо Ваш пес, все ж виїдає все, крім захованої таблетки. Можна спробувати альтернативний метод.
Дайте собаці будь-яку команду, наприклад, «сидіти». Собака подумає, що отримує звичайну нагороду, і проковтне заховану в їжу таблетку.

Подрібнення

Якщо вихованець відмовляється з'їдати ліки, навіть заховані в їжу, можна спробувати потовкти і перемішати. Для цього відмінно підійде вологий корм або кефір. Вийде на кшталт суспензії. Важливий момент, обов'язково прочитайте в інструкції чи можна змішувати препарат з їжею.

Також багато препаратів випускають не тільки в таблетованій формі, але і у вигляді суспензії.

Як дати собаці рідкі ліки?

З ліками в рідкому вигляді все набагато простіше. Вводять його в пащу собаки за допомогою шприца, частіше він йде в комплекті з препаратом.

Наберіть ліки в шприц. Помістіть кінчик шприца (без голки) в куточок пащі між зубами. Вводити суспензію варто повільно, так щоб собака відразу могла проковтнути препарат. Якщо робити це швидко, то половина просто виллється з пащі, а в гіршому випадку може потрапити в дихальні шляхи.

Як згодувати собаці ліки?

 • Дійте рішуче. Якщо ви хвилюєтеся, собака це відчує і не буде вам довіряти.
 • Кладіть таблетку на корінь язика, але не проштовхуйте її глибоко в горло. Сховайте таблетку в улюблену їжу і дайте такий смаколик як винагороду за команду.
 • Розкришіть таблетку і змішайте з їжею. Перед цим треба запитати у ветеринара, чи можна ваші ліки з чимось перемішувати.
 • Хваліть собаку. Собака повинна звикнути до цієї процедури, тому що деякі ліки, наприклад, таблетки від глистів, вам доведеться давати регулярно.
( 3 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Залишити відгук
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
Рекомендовані товари
Дамбо збирає, доставляє
і робить це швидко.
Дамбо збирає, доставляє
і робить це швидко.
Зручна оплата замовлення в один клік на сайті.
Самовивіз з магазину.
Безкоштовна доставка Новою Поштою на відділення та курʼєром.